Разом проти РС. Аналітичний звіт.

разом

В рамках проекту “Разом проти розсіяного склерозу“, який проводить БО “Благодійний Фонд “Харків з тобою” підготовлено Аналітичний звіт “Моніторинг забезпеченості пацієнтів лікарськими засобами, закупленими за кошти державного бюджету у 2014 році за напрямом «Централізована закупівля медикаментів для лікування хворих на розсіяний склероз»“.

Висновки.

Згідно проведеному аналізу законодавчих актів, що регулюють організаційні та економічні засади лікування хворих на розсіяний склероз, аналізу виконання законодавчих актів, що регулюють організаційні та економічні засади лікування хворих на розсіяний склероз, аналізу стану забезпеченості лікарськими засобами, закупленими за кошти державного бюджету у 2014 році за напрямом «Централізована закупівля медикаментів для лікування хворих на розсіяний склероз» пацієнтів, що проживають у Донецькій, Луганській та Харківській областях зроблено наступні висновки:

  1. Проблеми, які існують у сфері здійснення державних закупівель лікарських засобів, які особливо гостро постали протягом останніх років і проявилися у затягуванні процедур державних закупівель, високих цінах закуплених лікарських засобів вкрай негативно позначаються на реалізації права людини на охорону здоров’я. Зміни Законодавства України у частині основного нормативного документу, що регламентує процеси здійснення державних закупівель – Закону України «Про здійснення державних закупівель», необхідність прийняття низки законодавчих та розпорядних актів з метою приведення у відповідність до нових законодавчих актів існуючої нормативної документації стали одним із основних чинників затягування процесів державних закупівель.
  2. Галузева програма стандартизації медичної допомоги на період до 2020 року, метою якої є забезпечення надання якісної медичної допомоги населенню шляхом розробки, впровадження та аудиту дотримання медико-технологічних документів – адаптованих клінічних настанов, медичних стандартів, формулярів, уніфікованих та локальних клінічних протоколів, що розробляються на принципах доказової медицини у частині розробки нових протоколів лікування хворих на розсіяний склероз на теперішній час не виконується.
  3. Згідно проведених конкурсних процедур, із постачальниками було укладено Договорів на суму 71 047 968,70 грн., що становить 3,26% від запланованих згідно додатку 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» за кодом 2301400 програмної класифікації видатків та кредитування державного бюджету «Забезпечення медичних заходів окремих державних програм та комплексних заходів програмного характеру» видатків із загального та спецфонду у сумі 2 178 778,4 тис. грн.
  4. Невідповідність до нових законодавчих актів існуючої нормативної документації привела до того, що Зміни до Річного плану закупівель із зазначенням закупівель за КПКВК 2301400 КЕКВ 2220 («Централізована закупівля ліків для хворих на розсіяний склероз») – одного з основних документів, за яким провадяться державні закупівлі – були вперше внесені 09 липня 2014. Перша конкурсна процедура за результатами якої було укладено Договір із постачальником засобу для лікування хворих на розсіяний склероз була проведена 16 жовтня 2014р.
  5. У 2013р. в Україні зареєстровано серед дорослого населення 20 674 хворих на PC. Нажаль в Україні не ведеться статистика, щодо кількості хворих на рецидивно-ремітуючий (РР) РС, хворих із першим клінічним епізодом демієлінізації, що потребують превентивної терапії захворювання. Препарати для лікування саме цієї категорії хворих розсіяним склерозом закуповуються за рахунок Державного бюджету. За різними даними, превентивної терапії РС потребують від 40 до 60% хворих. Виходячи з цих даних, із урахуванням даних, щодо кількості закуплених за рахунок Державного бюджету України ліків для хворих на розсіяний склероз можна зробити висновок, що за умови постачання та розподілення усіх закуплених ліків, забезпеченість ліками превентивної терапії РС хворих буде становити близько 8,3% від загальної потреби.
  6. Станом на березень 2015р. поставок закупленого за рахунок Державного бюджету препарату для лікування хворих на РС КОПАКСОН®-ТЕВА сума закупівлі якого становить 24 092 040,00 грн., у т.ч. ПДВ станом на 03.03.2015 до жодного медичного закладу не здійснювалося.
  7. Згідно отриманого листа МОЗ та додатків до нього до Міської лікарні №1 м.Краматорськ Донецької обл., Луганської обласної клінічної лікарні та КЗОЗ “Обласна клін.лікарня-центр екстреної мед.допомоги та медицини катастроф” м.Харків було поставлено лікарських засобів для лікування хворих на РС на загальну сумму 7 753 310,74 грн. За відсутності деталізованих даних, щодо точної кількості хворих, що потребують превентивної терапії захворювання, враховуючи усереднені дані щодо загальної статистики хворих на рецидивно- ремітуючий (РР) РС, 2015 року забезпеченість ліками хворих у Донецькій області складає 9,81%, у Луганськії – 12,1% у Харківській області – 6,28%.

Повний текст Аналітичного звіту доступний за посиланням: Разом-проти-рс_аналітичний-звіт

Vidro_logoПроект “Разом проти розсіяного склерозу” здійснюється Благодійним Фондом “Харків з тобою” за підтримки Міжнародного Фонду “Відродження”.