Новини з Австрії

avstria“St. Pölten, am 22. Juli 2015
Sehr geehrte Frau Dr. Saienko!
Es ist mir eine große Freude und Ehre hiermit die offizielle Einladung des Bundeslandes Niederösterreich an rund 100 Kinder aus der Ukraine für einen 2-wöchigen Ferienaufenthalt auszusprechen.
Für ein anspruchvolles und abwechslungsreiches Programm ist gesorgt.
Ich verbleibe mit den besten persönlichen Wünschen und freue mich auf ein Zusammentreffen mit den Kindern.
Mit besten Grüßen
Dr. Erwin Pröll
Landeshauptmann”

Завдяки зверненню і домовленостям Посла України в Республіці Австрія Олександра Щерби Alexander Scherba ще 100 наших дітей, постраждалих від “братерської” війни, зможуть приїхати в Австрію на відпочинок.

Це діти наших лікарів, які першими надають допомогу пораненим із зони АТО в Харківському військовому госпіталі, діти волонтерів, які залишили свої приватні та інші справи і пліч о пліч з нашими воїнами рятують Україну, діти наших героів – тих, що воюють, і тих, що були поранені. А також кілька сиріт, батьки яких загинули, захищаючи нас від неоімперської агресії та її банд.

Мені випала честь координувати спільні зусилля австрійської та української сторін. Підготовчий етап майже завершився: вчора я отримала повідомлення, що всі документи уже в посольстві. Для того, щоб це відбулося, довелось витратити кілька тижнів. Організаційну роботу в Україні взяли на себе фонд Всеволода Кожемяка Vsevolod Kozhemyako “Україна 21” та волонтери групи ХелпАрмі. Виктория Милютина та Tatyana Bednyak склали списки та подбали про підготовку документів для всіх дітей та 10 супроводжуючих їх дорослих. Olena Sherzhukova знайшла перевізника і отримала патріотичну ціну на два автобуси, які привезуть дітей до Австрії і будуть возити їх на всі екскурсії протягом двох тижнів. (Любі колеги, я знаю, що ви робите кожного дня в десятки разів більше роботи – дуже важливої і небезпечної у порівнянні з цими заходами. Тим не менше, я вам дуже вдячна за цих дітей. Сподіваюсь, що і другий етап – власне подорож – пройде успішно.)

Посольство Австрії підтвердило, що візи будуть оформлені за лічені дні безкоштовно. Дякую новому Послу пані Hermine Poppeler та консулу Georg Erlsbacher!

Через нові правила з відбитками пальців всі учасники групи старше 12 років повинні були подавати документи у візовому центрі, послуги якого коштують близько 600 гривень за одного заявника. Витративши на переговори тиждень, ми змогли і тут отримати згоду на безкоштовний сервіс. Дякую менеджменту компанії VFS Global!

Весь цей час робота велась і в Австрії. За дорученням керівника уряду Нижньої Австрії нашими дітьми буде опікуватись пан Йоганнес Трюммель – координатор урядових шкільних програм. Якби ви знали, як уважно і ретельно він відпрацьовує кожну деталь! В цьому йому допомагають два його сина. Я просто розчулена. Моя подяка всім-всім!

Українці Відня, буду звертатись і до вас smile emoticon
Слава Україні!

Источник: Олександра Саєнко

One thought on “Новини з Австрії

Comments are closed.