Основна мета цього проекту – врятувати культурну та архітектурну спадщину України через дослідження та можливе вирішення усіх проблемних аспектів що призводять до її системної руйнування та знищення. Це недосконалість пам’яткоохоронного законодавства, проблеми функціонування державної системи охорони культурної спадщини місцевого та обласного значення, корупційні чинники та байдужість громади.

Першим етапом проекту стало створення документального фільму “Зберегти не можна зруйнувати”. Завдання зйомочної групи було провести інтерв’ю з українськими та закордонними фахівцями, активістами, представниками влади в містах проекту та дослідити причини виникнення проблеми.

Другий етап – презентації в містах проекту документального фільму з обговореннями та зібранням з боку активістів пропозиції змін до законодавства та системи охорони культурної спадщини, які закриють можливість корупції у сфері збереження культурної спадщини.

Третій етап – розробити та запропонувати для впровадження на регіональному та національному рівнях такі зміни до існуючого законодавства України та в систему охорони культурної спадщини, що унеможливлять корупцію у сфері збереження культурної спадщини.

Четвертий етап – створити мережу партнерських груп громадських активістів та депутатських груп міських рад, експертів, фахівців з архітектури, реставрації, юристів у містах проекту, метою діяльності якої стане відслідковування ситуації з дотримання закону та місцевих регуляцій під час проведення будівельних робіт і планування міст; обмін досвідом захисту культурної спадщини в різних містах України; створити та розповсюдити оригінал-макет “Пам’ятки активісту”.

Руйнація пам’яток архітектури – це заподіяння шкоди законним конституційним правам громадян і суспільства та інтересам держави в цілому. Фактичного це знищення культурної унікальності України в цілому, і українських міст зокрема.

Команда проекту:

Ініціатори та організатори БО «Благодійний фонд “Харків з тобою”.

Партнери: