Дружба та культурні зв̓ язки між Азербайджаном та Україною

В суботу, 12 вересня, відбулася Міжнародна zoom-конференція «Дружба та культурні зв̓ язки між Азербайджаном та Україною», на яку була запрошена директорка БО Благодійного фонду«Харків з тобою»Олена Рофе-Бекетова.

З боку Азербайджану були присутні організаторка заходу Нурана Гасанова – директорка Центру ім. Гейдара Алієва Самухської області, Фірахназ Мусаєва – керівник відділу міжнародних виставок та інновацій Азербайджанського національного музею килимів, Рашадат Садигов – директор Центру ім. Гейдара Алієва в Шекі, Нева Абдуррахманова – директорка Центру в Гусарі ім. Гейдара Алієва, Нарміне Омарова – директорка Центру в Гах ім. Гейдара Алієва, Тельман Агаєв – директор Центру в Саатли ім. Гейдара Алієва. В конференції також брали участь представники таких центрів, як Сумгаіт, Карабах, Шірван, Хизи, Нефтчала, Ісмайилли, Закатала, Габала, Сальян, Товуз, Шемкір, Агдам, Мінгечаур, Уджар, Євлах, Ленкарань, Лерік, Астара, Джалилабад, Сабирабад, Агстафа).

З боку України – Кіфаят Джафарова – президент Обласного товариства азербайджанських жінок «Айнур-Хатун», Ельнара Іскандерова – аспірантка кафедри художнього моделювання костюму Київського національного університету технологій та дизайну, Гюльтакін Джафарова – директорка недільної школи «Айнур-Хатун» та Наталія Гайворонська-Мамедова – членкіня творчої асоціації письменників Слобожанщіни, поетка, перекладачка, вчителька ХООШ № 160.

Олена Рофе-Бекетова розповіла про заходи фонду, які були співроганізовані з азербайджанською діаспорою в Харкові – це і Етновечорниці на двох останніх Вертеп-Фестах, і проєкт “Дев’ять життів традиції”, якому цими дніми виконується ровно рік. А Наталія нагадала про ходу на свято Вишиванки, коли в “вишиванковій” колоні взяли участь і представники азербайджанської діаспори в національних азербайджанських строях.Після таких заходів та обговорень хочеться жити, бо відчуваєш, що все – не дарма: і наші спільні заходи в Харкові, і робота українців в Азербайджані, бо, наприклад, в Азербайджанському національному музеї килимів з’являється україномовний гід, бо в Харкові діє Недільна школа «Айнур-Хатун», де можна вивчати азербайджанську мову, бо все більше ми відчуваємо довіру і частіше їздимо один до одного в гості.Щиро вдячні за запрошення на такий чудовий захід, впевнені, будемо співпрацювати і далі!