Вертеп-Фест 2021. Як це було

Фестиваль “Вертеп-Фест 2021” – незвичайний фестиваль вертепів. Бо це перший он-лайн “Вертеп-Фест в Інтернеті” и це ювілейний V Міжнародний фестваль вертепів “Вертеп-Фест 2021” в Харкові.

Ми провели “Вертеп-Фест в Інтернеті” 2021 за три дні поспіль 8-9-10 січня 2021.

Вперше ми здійснили Фестиваль вертепів у віртуальному просторі, і він вийшов надзвичайним. Завдяки онлайн-формату до нас змогли приєднатися нові учасники з віддалених міст і селищ з різних куточків України та з за кордону. Всі надіслані їми відео, які увійшли до фестивальної програми, а їх було більше 200, це справжня скарбниця нашої культурної спадщини! А якщо ви не мали змоги приєднатися до “Вертеп-Фесту в Інтернеті” в фестивальні дні, запрошуємо вас на наш сайт https://vertepfest.com та Ютуб-канал https://www.youtube.com/channel/UC8JYBzSsAmFBhNdTBgu6EQw , де ви зможете все передивитися в зручному розташуванні. Ці три дні стали насправді хвилюючими і об’єднуючими. Адже не завжди все проходило ідеально, та ми кожен раз відчували вашу підтримку. Трепетне і душевне виконання в прямому ефірі колядки “Нова радість стала” юними пластунами разом музикантами фольк-гуртів “Яри” та “Будьмо” об’єднало всіх учасників нашої традиційної акції одночасного співу. Як завжди теплими і дружніми вийшли й в онлайн-форматі “Етновечорниці” за участю представників етнічних спільнот Харкова: ромської, молдавської, грецької, вірменської, казахстанської, німецької та інших. А Колядка-Батл показав, які в нас круті та драйвові колядники, як дбайливо вони зберігають наші українські традиції, навіть в Італії.Від щирого серця дякуємо всім учасникам та глядачам V “Вертеп-фесту”. Ваша підтримка додає нам натхнення і наснаги не зупинятися та розвивати Фестиваль вертепів ” далі. Зовсім скоро ми почнемо ділитися з вами враженнями від учасників Фестивалю тоже надсилайте й ви нам свої, для це дуже важливо!

к ми всі змогли переконатися, “Вертеп-фест” довів свою життєздатність і в онлайн-форматі. Звісно, сподіваємося, що наступного року ми всі зможемо зустрітися в Харкові й обняти один одного. Та щоб залучити до Фестивалю вертепів якомога більше учасників, ми і надалі будемо запроваджувати його і в офлайн, і в онлайн форматі. “Цьогорічний “Вертеп-Фест” надав впевненості, що цей фестиваль потрібен, – ділиться головна координаторка фестивалю, директорка БО БФ “Харків з тобою” Олена Рофе-Бекетова. – Ми отримали великий відгук. І справа не тільки в кількості учасників, що в рази перевищує минулорічні фестивалі – певною мірою, зрозуміло, що легше надіслати відео, ніж поїхати в невідоме місто на декілька днів. Справа в тому, що люди вже чекали на “Вертеп-Фест”, багатьом він став помічником в тому, щоб продемонструвати свої можливості і успіхи. Фестиваль допоміг нам усім відчути свято “на повну”, що було так особливо потрібно в цьому році. Дуже важливо, щоб усі бачили – в нашому житті є “інваріанти”, які підтримують нас, демонструють спадкоємність і, тим самим, силу нашого духу.І чи треба казати, що подяки, які досі надходять на нашу електронну пошту, є найкращим підтвердженням наших думок.Нам залишається тільки усією командою – Олексій Коханій, Oleksandr Goncharov, Iryna Holubieva, Iryna Beketova, Nataly Kot, Катерина Чернова, Tatyana Reutskaya, Татьяна Ландесман, Анжела Денисенко, Тамара Заводник, Андрей Полишоп, Ребека Бека – ще і ще раз подякувати всім учасникам фестивалю за його підтримку та запросити всiх на VI Міжнародний Фестиваль вертепів “Вертеп-Фест” 2022!”

З усіма перепитіями Фестивалю можна слідкувати і на фейсбу-сторінці https://www.facebook.com/vertepfest.kharkiv