Запрошення на прес-конференцію

Друзі і подруги! Шановні журналісти і всі, хто працює з дітьми!

Наша організація, звісно, не може пройти повз такого проекта і чудової ідеї – дослідження історії своєї громади, дослідження своєї культурної спадщини.

Запрошуємо вас на прес-конференцію-зустріч, яка відбудеться завтра, 8 грудня, о 13:00 в “Накипело” (вул. Свободи, 7/9)

Представництво DVV International в Україні у партнерстві з Фондом Кьорбера (Гамбург) та у співпраці з Всеукраїнською асоціацією викладачів історії та суспільних дисциплін «Нова Доба», за підтримки Міністерства закордонних справ Федеративної Республіки Німеччина, оголосить на початку січня 2018 року конкурс історичних досліджень для учнів старших класів.

Метою конкурсу є привернути увагу молоді до місцевої історії та допомогти молодим людям краще зрозуміти методи історичного дослідження.

Тема конкурсу: “Історія моєї громади” – потенційні дослідження має стосуватися якогось аспекту минулого того місця, де проживають учасники: це може бути якась подія, історична пам’ятка, постать тощо.

Подати заявку на конкурс може ЛИШЕ команда учнів під керівництвом спеціального куратора – тьютора. Вікова категорія учнів: від 14 до 18 років. Рекомендована кількість учнів у одній команді: до 5 осіб.

Тьютори — це наставники, які зможуть організувати роботу команд, та будуть курувати дослідницькі проекти учнів. Це може бути вчитель історії у школі, працівник музею, екскурсовод, студент університету. Ключова вимога – аби потенційний тьютор мав доступ до учнівської молоді та міг організувати дослідження. Для тьюторів Представництво DVV International в Україні наразі готує спеціальні методичні рекомендації щодо того, як проводити дослідження.

Дослідження проводиться учнівською командою під керівництвом тьютора протягом 3 місяців з моменту оголошення конкурсу, вони не обмежуютьсятематично і можуть бути представлені у будь-якійформі – есей, пересувна виставка, новий туристичний маршрут, кіно, зняте на мобільний тощо. Окрім дослідження важливо також, аби команда напрацювала короткі пропозиції щодо того, як можна використати їхню роботу на користь громаді.

Найкращі подання будуть фінансово підтримані Представництвом DVV International в Україні.

Доповідачі:

Андрій Ферт – координатор проекту “Істория моєї громади”, представник Міжнародної асоціації німецьких народних університетів (DVV International Ukraine), історик

Олена Жукова – куратор проекту “Істория моєї громади”, зав. кафедрою пам’яткознавства та музеєзнавства Харківської державної академії культури

Опис проекту – за посиланням: Історія моєї громади