Охорона архітектурних пам’яток – методи і досвід Німеччини

 3 вересня в приміщенні Харківського незалежного соціально-політичного медіапроекту Накипело “Харків з тобою” і група #SaveKharkiv провели зустріч-лекцію «Охорона архітектурних пам’яток в якості громадського завдання органів державної влади – методи і досвід Німеччині».

Лектори – Йорг Мьозер, Архітектурне бюро “Milde und Moeser Architekten” (Німеччина) та Alexander Schewtschuk (Архітектор, Німеччина)

(відео)

Останнім часом все більш гостро встає питання збереження культурної спадщини, архітектурних пам’яток. В Україні культурна спадщина і архітектурні пам’ятки, зокрема, захищені, перш за все, Законом України «Про охорону культурної спадщини». Але треба визнати, що і сам Закон потребує удосконалення, і, що найважливіше, «удосконалення» потребує громадська думка і відношення до пам’яток архітектурної спадщини саме пересічних громадян.
Чи це питання органів державної влади, чи фахівців, чи громадських активістів? Чи, можливо, треба об’єднуватися та разом формувати завдання сьогоднішнього та завтрашнього днів для збереження та використання архітектурних пам’яток, з повагою до минулого і думками про майбутнє.
Німеччина має важливий та цікавий для нас досвід у пошуках рішення для цього завдання. Досвід тим більше цікавіший, що об’єднує зусилля фахівців і бувшої ФРН, і бувшої НДР.
Один із лекторів – Йорг Мьозер, відомий спеціаліст з європейської архітектури, який реалізував понад 80 проектів з міського планування, історичної реконструкції та збереження спадщини. Також на його рахунку близько 30 комплексних експертних досліджень для музеїв та інших установ.

Німецький фахівець є засновником Інституту збереження і реконструкції історичних будівель, членом Міжнародної ради з охорони пам’яток та історичних місць у Німеччині. Окрім того, він знається і на проблемах української архітектури, адже співпрацював із Київським національним університетом будівництва та архітектури, а також брав участь у реконструкції шкіл та інших громадських будівель у Харківській області.
(Інформація взята з матеріалів Міжнародної науково-практичній конференції “Універсальність явищ запорізького модернізму і школи Баухаус. Проблеми збереження модерністської спадщини”, що проходила у листопаді 2017 р. (Запоріжжя))

Лекція відбуватиметься в рамках робочої командировки виступаючих до Харкова.
Організатори лекції – група SaveKharkiv, БО «Благодійний фонд «Харків з тобою»

Посилання на запис стріму лекції: