22/02/2020 Шкільна бібліотека в Рубіжному

22 лютого  Tamara Zavodnik і Elena Rofe завітали до Рубіжного, до школи № 4, де відбувався шкільний Фестиваль думок. Цей фестиваль регулярно організовує і проводить вчителька цієї школи, пластунка куріню #ТіЩоГребліРвуть Наталя Житлова.

Наталя самотужки запрошує до школярів, своїх друзів та друзів своїх друзів з усієї України, щоб гості розповіли дітям, яка вона – Україна, чим дихає, про що мріє, головне – що робить для того, щоб мрії здійснилися.

Сьогоднішню зустріч ми розпочали з розповіді про #Даню_Дідіка, про загиблих 22 лютого 2015 року. Розповіли про групу Help Army і, звісно, БФ “Харків з тобою”. Поговорили про те, що треба жити і робити таким чином, щоб було не соромно перед тими Героями, що віддали своє життя під час Євромайдану в Києві, тер.акту в Харкові, на фронті. Про те, що ми, живі, маємо формувати, вирощувати країну, робити її сильною, квітучою, розвинутою. А для цього дуже важливо мати критичне мислення, вміти відокремлювати правду від брехні, вміти навчатися та використовувати свої знання.

Саме тому ми привезли в подарунок шкільній бібліотеці книжки і для школярів, і в помічь вчителям.

Ці книжки особливі: їх передали учні Харківської школи № 1, київські та львівські пластуни. Тобто, це подарунок від України. І, звісно ж, ми розповіли про чудовий Конкурс відгуків школярів “Читай-пиши”, який прямо зараз проводить наш дружній Благодійний фонд Сергія Жадана і Інститут української книги, запропонували долучатися до конкурсу (і всім школярам Харківської, Луганської, Донецької областей пропонуємо 🙂 , поспішайте).

А друга частина зустрічі була присвячена чарівним автентичним українським строям.

Іринка, пластунка куреню #СтеповіВідьми, розповіла про особливості строїв різних регіонів, а також, про те, що їх всі об’єднує, буквально, показала історію розвитку традиційного строю, і тут же, з дівчатамі, провела показ строїв їхньої з Iryna Holubieva колекції, який, як майже всякий модний показ, завершився показом весільного строю 🙂
Дівчата і хлопці слухали і дивились, затамувавши подих, а потім, звісно, відбулась імпровізована фотосесія 🙂.

Ми щиро вдячні Наталці Житловій за запрошення на фестиваль, сподіваємося, і самі ще приїдемо, і своїх друзів привеземо 🙂