Стартував проект “Врятуй серце малюка”

БО “Благодійний Фонд “Харків з тобою” в партнерстві з БФ “Буду жити” и ГО “Центр “Рівне право на життя” бере участь у проекті “Врятуй серце малюка” – цільовий збір коштів для відділення дитячої кардіохірургії Інституту невідкладної хірургії м. Харкова, де проводять унікальні операції на серці для новонароджених малюків. Рятуючи серце – рятуємо життя!

Координатор від БФ “Харків з тобою” – Олена Шержукова.

Два оксігенатора для немовлят вистачить максимум на два тижні, дітей постарше взагалі неможливо оперувати. Щорічно у відділенні оперують 150-200 пацієнтів. Єдина надія у лікарів – на допомогу простих людей.

“Люди, я знаю, что много в последнее время просят на разные нужды. Я прошу вас еще раз: помогите – иначе детская кардиохиругия может развалиться. Если у нас не будет обеспечения, начнут умирать дети, которые не успеют доехать до Киева. Деньги становятся проблемой в спасении жизни детей”, – розповіла завідуюча відділенням кардіохірургії Інституту загальної та невідкладної хірургії Ольга Бучнева.

За словами кардіохірірурга, основний витратний матеріал під час операцій – оксігенатор, який по суті виконує роботу серця і легенів під час операції, коли для усунення патології органи дитини потрібно “зупинити”. У запасах у відділенні залишилося всього два таких оксігенератора, що куплені за кошти волонтерів, та й то вони підходять тільки для немовлят. Як показує практика, цього вистачить максимум на два тижні. Закупити оксігенатор за бюджетні гроші обіцяв Обласне управління здоров’я, але це відбудеться не раніше, ніж через місяць. Та й сподіватися на велику кількість витратних матеріалів не доводиться: за останні два роки за кошти з державного бюджету було куплено всього 17 оксігенаторів.

“Месяц мы не сможем оперировать детей с критическими патологиями. Еще вопрос – какие это будут оксигенаторы. Тендерные закупки не всегда дают то, что мы просим. Они могут не закрыть самый распространенный тип – от 10 килограммов. Или, к примеру, только новорожденным”, – говорить Ольга Бучнева.

Харківська область не може чекати, тому що дітей з важкими серцевими вадами неможливо довезти до Києва. Крім того, кілька років наші лікарі оперують дітей з патологіями з підконтрольних Україні Луганської та Донецької областей, транспортування яких в столицю також іноді смертельно небезпечна.

(використана інформація з сайту 2day.kh.ua)