Гуманітарні кухні Слобожанщини

Бажання росіян спровокувати другий Голодомор на Харківщині перевищує сприйняття нормальної людини. Як відповідь на цю нелюдську злобу, ми створили проект добра та турботи – “Гуманітарні кухні Слобожанщини”. Втілити його в життя стало можливим завдяки фінансовій підтримці компанії Bayer Ukraine.

Через страшний досвід предків у нас, українців, міцно закріпилася в підсвідомості асоціація: війна – це голод. Тому до створення проекту нас спонукало бажання дати людям відчуття певної стабільності. Тож ми знайшли безпечні локації, де волонтери на місцях могли не лише видавати продукти, а й готувати гарячі обіди.

Це було основним завданням “Кухонь Слобожанщини”. Адже коли людина розуміє, що про неї хтось дбає, вона почувається набагато спокійніше. Дуже приємно, що цей проект був оцінений та підтриманий додатково й Український Жіночий Фонд / Ukrainian Women’s Fund.

Особливо такі кухні були важливі в районах Харкова, які постраждали від обстрілів, де не було газу й світла. Потім ми відкрили мініфілії у Мерефі та Зміїві. Ми дуже ретельно відбирали партнерські волонтерські організації, тож були впевнені в їх надійності.

Ще одним важливим пунктом нашого проекту була умова, що ми видаємо гроші не лише на продукти, а й оплачуємо їхнє приготування. Адже наш ресторанний бізнес зараз має великі проблеми і це була для нього неабияка підтримка.

Згодом добра справа знайшла відгук і до нас на діалог вийшов великий американський благодійний фонд Razom for Ukraine. Він не лише підтримав продовження проекту – навіть дав більше грошей, ніж ми просили.

Завдяки цьому замість запланованих трьох кухонь ми відчинили сім. Вони готували не лише для цивільного населення, а й для ДСНС, лікарів швидкої допомоги тощо. Про потребу таких кухонь говорять цифри: в деякі дні на локаціях замість запланованої тисячі порцій видавалося до 11-13 тис.

“Цей проект дуже теплий, – впевнена менеджерка проекту “Гуманітарні кухні Слобожанщини”, співзасновниця БФ “Харків з тобою” Наталия Яковлева. – У моєму житті склалося так, що колись я тяжко перехворіла на рак. Тож на своєму досвіді знаю: коли людині погано, їй дуже важливо розуміти, що вона не одна. Єдність та підтримка – головна запорука перемоги у самих важких іспитах долі”.

Ребека Бека Олена Шержукова Тамара Заводник Iryna Beketova Андрей Полишоп Наталия Яковлева

Залиште відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.